15. ročník mariánskej púte do Loveče

10.08.2012 10:52

 

V dňoch 5. – 8. júla t.r. sa uskutočnil 15. ročník pešej púte na Mariánsku horu v Levoči. Púť zorganizovala Farnosť sv. Michala Archanjela Poľov pod vedením p. Zdenka Mudreho, ktorý sa úlohy organizátora zhostil tak ako po minulé roky veľmi zodpovedne a opäť ju zvládol výborne.

Naša púť začala vo štvrtok na poludnie svätou omšou. Po nej sme sa  rozlúčili s blízkymi a začali kráčať smerom na Košickú Belú, kde bola v ten deň naša prvá zastávka a tu sme aj nocovali. Rovnako v piatok púť pokračovala a vo večerných hodinách sme na noc dorazili do Krompách. V sobotu bolo našim cieľom už len jediné. Dôjsť do Levoče a vyjsť na Mariánsku horu. Napriek teplotným rekordom, ktoré padali počas týchto dní sa to podarilo všetkým nám - 36 pútnikom, dokonca aj najstaršiemu členovi púte 71 ročnému pánovi Pavlovi a najmladšej účastníčke 10 ročnej Zuzke.

Ani 32 – 37 stupňové teplá nám neubrali na zážitku, ktorý sa len ťažko opisuje pre tých, ktorí sa ho nezúčastnili. Púť nám všetkým priniesla duševné i duchovné pookriatie, ale i nové vzťahy a priateľstvá. Konštatujem, že tento ročník bol naozaj vydarený a už sa teším na ten budúci v roku 2013.

Marcel Gurbáľ, člen NKOS, Poľov