Poďakovanie učiteľom od ISU

18.01.2016 08:01
Milí kolegovia,

touto cestou sa chceme poďakovať všetkým pedagogickým a odborným pracovníkom, ktorí sa do štrajku prihlásili a odkázať im, že si nesmierne vážime, že sú v mene lepšieho školstva ochotní skomplikovať si život a znížiť svoj rodinný rozpočet.

Zároveň chceme všetkých váhajúcich ubezpečiť, že naším jediným cieľom je zastavenie prepadu slovenského školstva a snaha dostať spoločenský status učiteľa na miesto, ktoré mu vo vyspelom kultúrnom štáte prináleží.Naša vyjednávacia pozícia rastie s každým jedným zapojeným štrajkujúcim, preto veríme, že do ďalšieho pondelka nás bude niekoľkonásobne viac.

Vaša podpora nás teší o to viac, že pracujeme len vlastnými silami, bez dodatočného personálneho, materiálneho, technického či administratívneho zabezpečenia. Naším jediným know-how je túžba zmeniť situáciu v školstve a viera, že to spoločne dokážeme. Jednoznačne odmietame akúkoľvek politizáciu. Problémy v školstve sú nadčasové a apolitické. Tlak pred voľbami iba viac núti predstaviteľov konečne sa problémami aj zaoberať.

S radosťou Vám oznamujeme vznik nových iniciatív: IMU (Martin) a IKU (Košice). V najbližších dňoch zverejníme bližšie informácie o plánovanej demonštrácii v Bratislave 25. januára 2016 i nápady, ako zmysluplne stráviť štrajkové dni.

Veľa síl, odhodlania a odvahy Vám praje

Vaša ISU